Tiger Wrestling at Belgrade-Brooten-Elrosa Jaguar Invite 03 Dec 17

Belgrade-Brooten-Elrosa Jaguar Invite

Team Results

1. Willmar 276.0

2. Belgrade-Brooten-Elrosa 177.0

3. Redwood-River Valley 164.0

4. Annandale/Maple Lake 114.0

5. MAHACA 98.5

6. New London-Spicer 94.0

7. Benson 84.0

8. Ortonville 59.0

9. Quad County 53.0

10. Holdingford 27.0

106 Results

1st Place – Caden Carlson of Willmar

2nd Place – Walker Bents of Belgrade-Brooten-Elrosa

3rd Place – Ty Bisek of New London-Spicer

4th Place – Davin Rose of MAHACA

113 Results

1st Place – Ethan Lebrija of MAHACA

2nd Place – Owen Bertram of Redwood-River Valley

3rd Place – Blake Vagle of New London-Spicer

4th Place – Blaine Fischer of Belgrade-Brooten-Elrosa

120 Results

1st Place – Canon Swanson of Belgrade-Brooten-Elrosa

2nd Place – Jack Roehl of Willmar

3rd Place – Deven Boots of Ortonville

4th Place – Luke Ruter of New London-Spicer

5th Place – Hunter Gibson of MAHACA

126 Results

1st Place – Tyler Jensen of Belgrade-Brooten-Elrosa

2nd Place – Jonas Anez of Willmar

3rd Place – Sam Stageberg of New London-Spicer

4th Place – Maverick Goblirsch of Redwood-River Valley

5th Place – Mike Nagler of Benson

132 Results

1st Place – Josh Miley of Willmar

2nd Place – Dylan Kampsen of Belgrade-Brooten-Elrosa

3rd Place – Jaxon Lang of Redwood-River Valley

4th Place – Ben Travis of MAHACA

138 Results

1st Place – Clay Carlson of Willmar

2nd Place – Tyler Bents of Belgrade-Brooten-Elrosa

3rd Place – Dalton Rose of MAHACA

4th Place – Danny Eastman of Ortonville

145 Results

1st Place – Cael Carlson of Willmar

2nd Place – Tayte Harazin of Redwood-River Valley

3rd Place – James Welle of Holdingford

4th Place – Jack Howard of Quad County

5th Place – Nathan Thein of New London-Spicer

6th Place – Adam Koosman of Benson

152 Results

1st Place – Isaiah Gilbert of Belgrade-Brooten-Elrosa

2nd Place – Israel Navarro of Willmar

3rd Place – Hunter Manka of Annand-M Lk Lightning

4th Place – Ayden Friese of Quad County

5th Place – Devin Johnson of Redwood-River Valley

6th Place – Drake Pierce of Benson

160 Results

1st Place – Aaron Zosel of Benson

2nd Place – Benjamin Eustice of Ortonville

3rd Place – Walker Weege of Annand-M Lk Lightning

4th Place – Bryce Erickson of Willmar

5th Place – Brady Cardwell of MAHACA

170 Results

1st Place – Jared Knutson of Benson

2nd Place – Ethan Roux of Willmar

3rd Place – Mark Jenniges of Belgrade-Brooten-Elrosa

182 Results

1st Place – Lincoln Shinn of Willmar

2nd Place – Mitchell Bergstrom of Annand-M Lk Lightning

3rd Place – Elijah Cloos of Ortonville

4th Place – Dylan Stewart of Benson

5th Place – Trevor Kern of Belgrade-Brooten-Elrosa

195 Results

1st Place – Nick McKenzie of New London-Spicer

2nd Place – Josiah Swanson of Willmar

3rd Place – Daniel Luna of Annand-M Lk Lightning

4th Place – Thaniel Cebulla of Belgrade-Brooten-Elrosa

220 Results

1st Place – Andrew Reigstad of Willmar

2nd Place – Kaleb Haase of Redwood-River Valley

3rd Place – Cuyler Helwig of Annand-M Lk Lightning

4th Place – Gage Wevley of MAHACA

5th Place – Bryce Schmidt of Quad County

6th Place – Seth Roering of Belgrade-Brooten-Elrosa

285 Results

1st Place – Chad Maddock of Redwood-River Valley

2nd Place – Charlie Farhat of Willmar

3rd Place – Josh Lanctot of Annand-M Lk Lightning

4th Place – Austin Schumacher of Redwood-River Valley

5th Place – Joe Thompson of Belgrade-Brooten-Elrosa